Chórek Gaudete

Jak to się zaczęło?

Gdy w kościele zapowiedziano któregoś dnia, że powstanie chór dziecięcy i że może do niego zapisać się każdy, zrobiło się dość głośno... Pierwsze tygodnie były dość chaotyczne, chórek tworzyła gromadka dzieci traktująca spotkania jako zabawę. Jednak stopniowo coś zaczęło się kształtować. Przychodziło coraz więcej dzieci. I tak w końcu stworzyliśmy prawdziwy chórek dziecięcy. Chórek otrzymał nazwę „Gaudete”

I co dalej?

Obecnie schola nasza liczy ok. 30-cioro dzieci. Są to dziewczynki w wieku od 6 do 13 lat. Jedne należą do chórku już kilka lat, inne troszkę krócej, jeszcze inne dopiero od tego roku szkolnego postanowiły się do nas przyłączyć... to co nas wszystkie jednak łączy to wielka chęć wspólnego śpiewania dla Pana Boga.

Głównym naszym celem jest śpiew na Mszach dla dzieci w niedziele o godz. 11.00. Chcemy w ten sposób, tak jak potrafimy, pokazywać ludziom Pana Boga i dzielić się z nimi naszą wiarą, nadzieją i... radością.

Spotykamy się obecnie w niedzielę godzinę przed Msza Św. Na naszych spotkaniach poznajemy nowe piosenki nawiązujące do przezywanego w danym czasie okresu liturgicznego. Uczymy się jak śpiewać, by nasz śpiew był coraz ładniejszy i pomagał innym w modlitwie. Jest również czas na wspólną radość, spotkania, rozmowy.

Po przygotowaniu liturgicznym śpiewamy na Mszy Św. W ten sposób uczymy się także przeżywać - wspólnie i z czynnym zaangażowaniem - Eucharystię.

Co roku organizowany jest wyjazd na wakacyjny wypoczynek. Są to dni, podczas których możemy się jeszcze lepiej między sobą poznać, razem spędzić wiele radosnych chwil. Nie brakuje oczywiście też czasu na wspólną modlitwę, Eucharystię i śpiew.

Scholę prowadzi Pani Jolanta Bręczewska i Pan Waldemar Buchholz.

Nadal czekamy z radością i z otwartością na kolejne dzieci pragnące przyłączyć się do naszej śpiewającej wspólnoty. A dołączyć może każdy. Wystarczy tylko choć troszkę lubić śpiewać i kochać Pana Jezusa!

Piosenki

Przyjacielu chcę zostać z tobą

Przyjacielu chcę zostać z tobąPrzy tobie chcę byćI nie trzeba byś mówił cośWystarczy byś był
Ref: Bo nie ma większej miłości niż ta,Gdy ktoś życie oddaje bym ja mógł żyć
Chcę być z tobą, gdy jestMi dobrze i kiedy mi źlePrzyjacielu otwieramTobą serce me

Jesteś życiem mym

Jesteś życiem mymWięc każdy ruch robię w Tobie JezuTy pozwalasz wciąż oddychać mi
Jesteś drogą mąWięc każdy krok robię w tobie JezuTy pozwalasz wciąż oddychać mi
Fale twojej łaski panieGdzie nie spojrzę tam wciąż widzę cięTwa miłość mnie uwiodłaJezu jakże to możliwe jest ?!
Laj, laj, laj, laj…

Nie płacz

Nie płacz to tylko krzyż przecież tak trzebanie drżyj to tylko miłość jak rana w przylepce chleba.

Jezus jest Panem

Jezus jest PanemŻyciem moim i zmartwychwstaniemWięc wielbię Go i modlę sięNiech Ojciec usłyszy mnie.

Aż sponad mórz i szczytów gór

Aż sponad mórz i szczytów górTwa miłość spływa na mnie w dółA ja otwieram serce meNiech miłość twa uwolni mnieSzczęśliwy jestem w prawdzie TwejDo Ciebie wznoszę ręce sweChcę zawsze śpiewać o miłości twojej PanieO miłości Twej zawsze śpiewaćChcę o miłości Twej zawsze śpiewać !!

Rysuję krzyż z kropelką krwi

Rysuję krzyż z kropelką krwi i z jedną dużą łząZa krzyżem drzwi, do nieba drzwi dla mnie otwarte są.Ref: Za ten krzyż i Twoje łzy, za serdeczne krople krwi,Panie dziękuję Ci.Za otwarte nieba drzwi, za serdeczne Twoje łzy,Panie dziękuję Ci.

Blisko, blisko, blisko

Blisko, blisko, bliskoJesteś Panie mójBlisko tak, że czuję tchnienie TweI przychodzisz do mnieJuż dotykasz mnieŁaską przebaczenia karmisz moją duszę.