Oaza Młodzieżowa

Trochę o nas

Jesteśmy grupą młodzieży poznającą Pana Boga poprzez wspólną formację w Ruchu Światło-Życie.

Bierzemy aktywny udział w życiu parafii. Część z nas śpiewa w zespole Vive, a reszta angażuje się w niedzielną i świąteczną liturgię Mszy świętej.

Przygotowujemy rozważania tajemnic różańcowych oraz stacji drogi krzyżowej. Włączamy się w przygotowanie rekolekcji młodzieżowych, zwłaszcza tych mających miejsce w naszej parafii. Naszym opiekunem jest oczywiście ks. Proboszcz.

Nasze spotkania

Spotykamy się zwykle w piątki o 19:00 w salce katechetycznej. Są to spotkania tematyczne lub modlitewne, jednak nie ograniczamy się tylko do nich. Często spędzamy też wspólnie wolny czas, np. razem wychodzimy na salę gimnastyczną. Zdarza się nam organizować wspólne mecze siatkówki, piłki nożnej lub przejażdżki rowerowe.

To, w jaki sposób spędzamy wolny czas, zależy głównie od naszych pomysłów.

W spotkaniach oazowych wspaniałe jest to, że możemy przebywać z ludźmi, dla których ważne są te same wartości. Wspólnie odkrywamy jak doskonały i cudowny jest Boży pomysł na nasze życie. Razem bliżej poznajemy Pana Boga, staramy się nabierać pokory i cichości serca, odkrywać piękno świata i Boże Tchnienie w każdym stworzeniu. Wzajemnie utwierdzamy się w przekonaniu, że warto iść za Panem Jezusem, bo daje to dużo pokoju, poczucie spełnienia i szczęścia. Choć nie zawsze wiąże się to z okazywaniem pozytywnych emocji na zewnątrz, jesteśmy dobrym przykładem, tego że z pogłębiania swoich relacji z Chrystusem można czerpać siłę i radość. Oaza pomaga dostrzegać "małe cuda", które mają miejsce w życiu każdego z nas. Jednym z nich jest właśnie możliwość wspólnego działania, spotkanie z drugim człowiekiem i okazywanie sobie braterskiej miłości.

Rozumiemy wątpliwości jakie towarzyszą Ci kiedy zastanawiasz się "czy warto pójść na oazę?". Ale bezwzględnie warto! Z Chrystusem zawsze warto rzucić się na głęboką wodę!