Zespół muzyczny ViVe

Kilka słów o zespole VIVE

Vive znaczy ‘żyje’. Myślę, że jako członkini zespołu śmiało mogę stwierdzić, że zdecydowanie żyje w nas śpiew, gra i Bóg. Naszym wspólnym celem jest ewangelizacja szczególnie młodych, ale nie tylko. Kierować ludzi w stronę Jezusa uczymy się szczególnie podczas warsztatów muzycznych prowadzonych przez zespół religijny "Mocnych w Duchu". Wracając z trzydniowego ‘kursu ewangelizacji’ czujemy, że możemy wiele zdziałać w naszej parafii.

W Vive nie ma czasu na lenistwo. Bardzo ciężko pracujemy w czasie częstych prób, by potem przekazać nasze umiejętności Wam wykonując utwory w czasie Mszy Świętej czy wydając w formie płyty. Oczywiście dla chcącego nic trudnego, dlatego znajdujemy czas na wspólne wyjazdy i wygłupy, bez których nie bylibyśmy ze sobą tak blisko.

Muzyka to nasza pasja. Ona w nas żyje i nas prowadzi. Wielką radością jest, że robimy to, co naprawdę lubimy, a przy okazji z dnia na dzień coraz bardziej zbliżamy się do siebie, do ludzi i do Boga.

Słyszeliśmy niejedną opinię na temat naszego zespołu. Szczerze mówiąc cieszą nas zarówno te pozytywne jak i negatywne, gdyż z tych drugich nauczyliśmy się już wyciągać wnioski, co potem działa na naszą korzyść. Dziękujemy więc za wszelkie uwagi i wyrażanie własnego zdania na nasz temat.

Zespół powstał 3 lata temu. W ciągu tego czasu nagraliśmy już dwie płyty . Nad obiema pracowaliśmy wiele miesięcy (zaczynając w wakacje , aż do Świąt Bożego Narodzenia ) w studiu p. Marcina Grzeli (MG studio) , któremu jesteśmy bardzo wdzięczni za przesiedziane z nami godziny i bardzo profesjonalna obróbkę całego materiału. W tym roku pomyśleliśmy także o profesjonalnej okładce płyty . Zatrudniliśmy panią grafik , ale niebanalny pomysł z panoramą Jerozolimy w tle był nasz :)

W skład zespołu wchodzi 6 osób. Nie wszyscy mamy wykształcenie muzyczne, ale staramy się w różny sposób sami zdobywać wiedzę i umiejętności. Dzielimy się swoim doświadczeniem i służymy sobie wzajemnie pomocą.

Dbamy o oprawę muzyczną niedzielnej Mszy Świętej o godzinie 11.00. Włączamy się też w przygotowanie śpiewów w czasie uroczystości i świąt.

Nasze próby odbywają się w środy i piątki o godzinie 19.00 oraz w każdej wolnej chwili.

Skład zespołu

Natasza Nowosadko