pod wezwaniem

Najświętszej Marii Panny

Wspomożycielki Wiernych

Słowo na niedzielę

Władza jest ludziom potrzebna, i to poczynając od najniższego szczebla, jakim jest rodzina. Jezus przyszedł na ziemię nie po to, by rządzić, ale by służyć. I tego samego domaga się od nas: służenia drugim. Panujmy więc służbą. Szczerą służbą bliźniemu.

Mk 10,35-45

Katechezy dla dorosłych

w Parafii NMP Wspomożycielki Wiernych w NiemczuGłosi ks. Prof. Bogdan Czyżewski
Błogosławiony Stefan Wyszyński - kim był i jest dla Kościoła, Polski i świata?
Mówiono o nim: prymas Tysiąclecia, niekoronowany król Polski, przywódca Narodu, mąż stanu, obrońca Ojczyzny, Ojciec… Każdy z tych tytułów określa niewątpliwie niezwykłą, wielką i piękną postać polskiego Kościoła i naszej Ojczyzny – kardynała Stefana Wyszyńskiego. Kochał całym sercem Pana Boga, Kościół, Polskę i Polaków. Zwracał się zawsze do ludzi jak ojciec: Umiłowane dzieci Boże, dzieci moje...
Serdecznie zapraszam na comiesięczne wykłady o najważniejszych, a nie zawsze dobrze znanych wydarzeniach z życia prymasa Stefana Wyszyńskiego, dzisiaj już błogosławionego, naszego orędownika u Boga. Takiego Ojca, pasterza i prymasa Bóg daje raz na tysiąc lat. Dlatego warto go lepiej poznać i zagłębić się w to bogate i piękne życie, które jest testamentem i przesłaniem do odczytania i realizowania przez każdą i każdego z nas.
Plan wykładów:
  • 25.09.2021: Stefan, ubieraj się. Trudna droga do prymasostwa.
  • 23.10.2021: Pomóżcie mi wnieść w dom nasz pochodnię Bożą… Ingresy do katedry w Gnieźnie i Warszawie.
  • 27.11.2021: Tylko pies Baca i ksiądz Zink upomnieli się o swojego prymasa... Trzy lata uwięzienia.
  • 04.12.2021: Wszystko postawiłem na Maryję. Wielka Nowenna i Tysiąclecie Chrztu Polski.
  • 05.02.2022: Trzeba wybaczyć i zapomnieć. Podróże do Rzymu i niełatwe rozmowy.
  • 05.03.2022: Wszyscy na zewnątrz. Czterokrotne konklawe.
  • 02.04.2022: Pobłogosław Ojczyznę miłą… Niezapomniana pielgrzymka papieża Polaka do Ojczyzny.
  • 07.05.2022: Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce… „Solidarność” i ostatnie dni życia prymasa.
  • 25.06.2022: Tytan pracy: Pro memoria prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Ogłoszenia parafialne

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w kościele – codziennie o godzinie 17.30. Dzieci zapraszamy na różaniec we wtorek i piątek o godzinie 17.00. Kto nie może przyjść do kościoła zachęcamy do odmawiania różańca w domu rodzinnym.

2. Dzisiaj – 17 października, po Mszy Świętej o godzinie 12.30 odbędzie się montaż słowno - muzyczny do poezji Św. Jana Pawła II – Tryptyk Rzymski, przy akompaniamencie marimby. Spotkanie z poezją i muzyką przygotowała i poprowadzi Pani Aleksandra Krasowska. W ten sposób przedłużamy w naszej parafii XXI Dzień Papieski. W ubiegłą niedzielę na fundusz stypendialny z okazji dnia papieskiego zebraliśmy kwotę 3,5 tys. zł.

3. W środę, 20 października o godzinie 20.00 zapraszamy na męski różaniec. Razem z Maryją i Św. Józefem na modlitwie różańcowej trwać będziemy przed Najświętszym Sakramentem i wypraszać dla naszych rodzin, a szczególnie dla mężów i ojców potrzebne łaski. Modlitwa będzie poprzedzona konferencją. Serdecznie zapraszamy.

4. W sobotę, 23 października o godzinie 19.00 odbędzie się kolejna katecheza dla dorosłych. Ks. Prof. Bogdan Czyżewski będzie mówił o Ingresie Bł. Stefana Wyszyńskiego do Katedry w Gnieźnie i Warszawie. Tytuł katechezy: „Pomóżcie mi wnieść w dom nasz pochodnię Bożą….”: Serdecznie zapraszamy.

5. Na stoliku prasowym zostały wyłożone kartki, na których możemy wpisać imiona i nazwiska zmarłych, zaznaczając czy są to wymienianki roczne czy jednorazowe. Za poleconych w wyminiankach jednorazowych modlić się będziemy na różańcu w listopadzie, a za zmarłych poleconych w wymieniankach rocznych będzie odprawiana w pierwszy poniedziałek miesiąca Msza Św.

6. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną.

Modlimy się każdego dnia

"Aby udało się jak najszybciej opanować epidemię, przywrócić zdrowie zakażonym i pokój miejscom, do których koronawirus dotarł"

Modlitwa:

Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie, aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń i aby udało się jak najszybciej opanować epidemię.

Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł.

Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby, pociesz ich rodziny.

Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus, inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację.

Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał czujemy się bezradni w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia, ale ufamy Tobie, udziel nam pokoju i zdrowia.

Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami, prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa.

Matko, uzdrowienie chorych - módl się za nami.

Msze Święte w niedzielę

08:00, 09:30, 11:00, 12:30, 18:00

Msze Święte w dni powszednie

• poniedziałek - 18:00